Vysvěcení hřbitovního chrámu Zesnutí přesvaté Bohorodice v Praze na Olšanech
20. století, 1925
Karel Kramář, k. 128, inv. č. 3023, 1925
Kaple byla vysvěcena 22. listopadu 1925 metropolitou Jevlogijem, hlavou ruské pravoslavné zahraniční církve, který přijel z Paříže. Jednalo se zatím jen o hrubou stavbu, které chybělo vybavení, zvony a výzdoba. Na ty si kaple musela ještě několik let počkat. Na fotografii jsou zachyceni i manželé Kramářovi v pravé části schodiště.