Regionální muzeum v Teplicích

Regionální muzeum v Teplicích navazuje na tradici sahající k roku 1894, kdy se ustavila teplická Muzejní společnost, která poprvé vystavila své sbírky 2. prosince 1897. Hlavními úkoly muzea bylo od počátku i nadále provádět vlastivědnou dokumentaci, prostřednictvím sbírek napomáhat zdokonalení úrovně keramické a sklářské produkce a zajišťovat archeologické památky. Od roku 1947 muzeum sídlí v budově teplického zámku, kde veřejnosti zpřístupňuje velké množství krátkodobých výstav, doprovodných akcí a stálých expociz z oblasti historie, výtvarného umění, uměleckořemeslné výroby, archeologie, přírodních věd, numismatiky, lázeňství a také knihovnu se speciálními fondy. Teplické muzeum pečuje o více jak milion sbírkových předmětů.